Цюрих обезмисли реванша с Вентспилс.

Публикувано в: Футбол Свят, Шампионска Лига
01:00, 20 авг 2009, Автор: , Преглеждания:46

Цюрих победи с комфортното 3-0 Вентспилис навън и така обезмисли реванша в Швейцария.

Швейцарците започнаха срещата с лек натиск и това доведе до гол още в 12-ата минута, когато Фонлантен (на снимката) успя да порази вратата на домакините за първи път. С пропуски за латвийците се отличиха Вишняков и Тигирлаш, а Aегертер не успя да удвои преднината на гостите за първото полувреме.

Второто полувреме започна доста равностойно, но в 55-ата минута Аегертер не сбърка за втори път и удвои преднината на Цюрих. Последваха нови пропуски от страна на двата отбора, като вратарите имаха доста голяма заслуга да запазят резултата такъв. Все пак логичното се случи и Джурич направи резултата 3-0 в полза на Цюрих в 77-ата минута. В даденото от съдията три минутно продължение пък, Никци нацели напречната гредата за Цюрих и така не направи погрома пълен.

Вентспилс - Павлос, Аставявич, Жигаевс (Килинзек 69′), Кoсмачовс, Кацановс, Римкус, Вишняков (Мартинс 74′), Ндеки, Михаджукс, Дедов (Бутрикс 60′), Тигирлаш - Треньор- Нунсио Саветиери
Цюрих- Леони, Маргайрас (Абди 79′), Аегертер, Фонлантен (Никци 84′), Оконкво, Стаел, Джурич, Кох, Рохат, Хасли (Aлфонс 73′), Тихинен Треньор- Бернард Чаландес

Голмайстори: Вонлантен 0-1 12′, Аегертер 0-2 50′, Джурич 0-3 77′.
Жълти картони: Аставявич 26′, Килинсек 92′.
Съдия: Toм Хенинг Йовребро; Помощници: Холен, Хаглунд