Кардиф оглави класирането в Чемпиъншип

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:29, 23 авг 2009, Автор: , Преглеждания:104

0,,10794~3667216,00

В едно от дербитата на кръга отбора на Кардиф  успя да се наложи с класическото 3:0 над Бристъл Сити. Така „сините“ излязоха на първо място във втория ешалон на Англия.

Първото полувреме започна в равностойно темпо като положенията бяха и пред двете врати, но по-чистите такива бяха за Кардиф. „Сините“ изтърваха няколко сто процентови положения, за да се стигне до 37-та минутa, когато при едно прострелно центриране, защитника на Бристъл Мак Комб, в опита си да изчисти топката я наниза в собствената си врата за 1:0. Малко след това в 40-та минути бе и най-чистото положение за Сити в мача. След изпълнението на пряк свободен удар топката попадна в Марвин Елиът, който стреля от малкото наказателно, но топката срещна гредата. В даденото от съдията продължение отбора на Кардиф предреши срещата, като покачи на 2:0, след прекрасно отиграване на Майкъл Чопра.

През втората част темпото бе далеч по-ниско. Играта се водеше предимно в центъра като в 66-та минута бе и единственото по-интересно положение, когато „сините“ матираха Бристол с трети гол на Рий.