Астън Вила с труден успех над Кардиф

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
00:39, 24 сеп 2009, Автор: , Преглеждания:55

460x345

Oтборът на Астон Вила победи Кардиф с 1:0 и се класира за осминафиналите на Карлинг Къп. С капитанът Стилян Петров в редиците си, домакините откриха още в началото на двубоя чрез Агбонлахор и този гол се оказа решаващ за крайния резултат. Той падна в 13-ата минута, когато грешка на Рикардо Скимека позволи на Джон Карю да намери с дълъг пас  Агбонлахор и нападателят матира бившият страж на Вила Петер Енкелман – 1:0. Гостите отвърнаха с неточни удари на Гиепес и Ледли, а Гавин Рей с мощен шут също опита да се разпише, но без разколебан от вратаря на домакините Брад Гузан. Играчите на Кардиф създаваха сериозни главоболия на защитата на Вила през това първо полувреме, но липсваше точен завършващ удар. В 43-ата минута Стилян Петров отправи силен удар към вратата, но Енкелман спаси. Отново Стилян бе в светлината на прожекторите в 58-ата минута, когато бе фаулиран от Гиепес в наказателното поле и съдията бе непоколебим – дузпа за Вила. Зад топката застана Джеймс Милнър, който обаче стреля в гредата. За гостите в игра влезе Майкъл Чопра, но това не промени особено ситуацията на терена и така след тази победа Стилян Петров и Вила продължават напред в турнира.