Спартак Плевен загуби драматично от ОКК Београд

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
21:56, 14 окт 2009, Автор: , Преглеждания:51

1252586992Spartakfans

Спартак Плевен започна участието си във втория сезон на Балканската лига със загуба от сръбския ОКК Београд с 93-94, след като съперникът им реализира кош в последните секунди на мача.

Гостите започнаха по-добре и още в самото начало натрупаха сериозна преднина от десетина точки, която поддържаха почти до края на първата четвърт, но благодарение на успешната стрелба от наказателни удари на Хрисимир Димитров резултатът след 10 минути беше 24-30 в полза на сърбите.

През втората част играта се поизравни и Спартак Плевен стигнаха до равенство. До края на полувремето водачеството се сменяше непрекъснато, но все пак то завърши при резултат 46-42 в полза на плевенчани.

Феновете в зала „Балканстрой“ станаха свидетели на поредния обрат през третата четвърт. Тя завърши 19-31, а резултатът след 30 минути игра беше 73-63.

Около минута и половина преди края на срещата при 86-90 за гостите се разигра истинска драма. Треньорът на ОКК Београд, Марко Ичелич, получи техническо нарушение. Илия Станков отбеляза един от двата наказателни удара, след които последваха 5 поредни точки на Роб Престън. Гостите от Београд изравниха за 92-92 чрез Кучич. В следващата атака Цветослав Острев от отбора на Спартак беше фаулиран, но успя да отбележи само един наказателен удар. При резултат 93-92 и оставащи 4 секунди гостите взеха таймаут, а в последвалата атака Сузич беше точен за 2 точки със сирената и срещата завърши 93-94.

Най-резултатен за Спартак беше Роб Престън, който вкара 18 точки и хвана 8 борби.