Черно море почна с успех в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
21:00, 14 окт 2009, Автор: , Преглеждания:46

dimitrov

Черно море надигра сръбския Металац с 85:73 като домакин в зала Конгресна на ДКС в среща от първия кръг на Еврохолд Балканска лига.

Благодарение на добрата си игра в защита, отборът на Металац успя да спечели първата част с 17:21. Втората четвъртина започна с много грешки от страна и на двата отбора. След две поредни тройки на Ерик Уеб от състава на „моряците“, Черно море поведе с 1 точка при резултат 25:24. Варненци продължиха да трупат преднина и след 20 минути игра водеха в резултата с 36:30.

Третата част започна много силно за тима на Даниел Димитров (на снимката) и след серия от 10-0 поведоха с 16 точки. Преднината им достигна дори 24 точки в средата на четвъртината. В крайна сметка резултатът след 3 четвърти беше 67:48 в полза на Черно море. Домакините контролираха мача до неговия край и не допуснаха изненада.

На 10-ти ноември „моряците“ гостуват  на румънския Газ Метан.