Изненадващ финал на турнира за жени в Линц

Публикувано в: WTA, Тенис
22:13, 17 окт 2009, Автор: , Преглеждания:50

0,,12781~7436293,00

Янина Викмайер и Петра Квитова ще спорят за титлата на турнира в Линц, който е с награден фонд от 220 000 долара. Двете постигнаха изненадващи победи над фаворитките за титлата и поставени под номера 1 и 2 Флавия Пенета и Агниешка Радванска.

Петра Квитова имаше по- трудния опонент в лицето на Радванска. Полякинята се намираше в много добра форма и имаше стабилни изяви през последните седмици. Квитова обаче не се притесни от този факт и записа третата си победа над тенисистка от топ 10. Чехкинята надделя с 6-3; 6-2 за час и 22 минути игра. Квитова реализира 6 пробива от цели 16 възможности. Радванска от своя страна спечели подаването на опонентката си 2 пъти, но това не оказа влияние върху крайния резултат.

В другата среща поставената под номер 1 Флавия Пенета от Италия, последва съдбата на Радванска и загуби полуфиналната си среща. Янина Викмайер се поздрави с победата след час и 35 минути с резултат 7-6(7:5); 6-3. Първия сет между двете беше доста интересен. Радванска загуби 4 от 5 гейма в него, но успя да се върне и сервираше за сета при резултат 5-4.  За нейно нещастие, тя отново беше пробита и в крайна сметка сета стигна тайбрек. Там Викмайер показа по-здрави нерви и поведе в с 1-0 сета. Втората част, Пенета нямаше сили за обръщане на двубоя и след два пробива, белгийката се класира за финала.

Статистиката сочи, че Петра Квитова и Янина Викмайер са се срещали 3 пъти, като победите са 2-1 за Викмайер. Белгийката спечели и двете си победи тази година, побеждавайки Квитова на финала в Ещорил и на 1/4 финал на US Open.