Публикувано в: Футбол Свят, Шампионска Лига
00:39, 22 окт 2009, Автор: , Преглеждания:59

dzekoo

„Вълците“ изпуснаха да се запишат като главни претенденти за второто място

Волфсбург и Бешикташ завършиха наравно 0:0 на „Фолксваген Арена“ и измъчиха топката и зрителите, тъй като трудно можеха да предложат по-безличен стил на игра. Равенството наистина дава възможност на „вълците“ да останат в подножието на върха, но това се дължи по-скоро на загубата на ЦСКА Москва от Манчестър Юнайтед. Волфсбург има 4 точки, руснаците – 3, докато Бешикташ е на дъното само с 1.

Един Джеко направи доста пропуски, особено през първото полувреме, като още в 9-ата минута не можа да превърне хубаво центиране в голов удар. В 30-ата босненецът се изложи още повече, оставяйки се на стража на Бешикташ Беналио да му избие топката от краката, останал очи в очи с него. Графите няма да запомни с нищо приятно първото полувреме, тъй като почти не игра с топката, а както стана ясно по-късно, втората част също не му предложи обширно поле за изява.

Матео Ферари отклони хубав изстрел на Джеко в 50-ата минута и за пореден път нападателят на немския шампион не можа да се разпише. Графите пък си изкара глупав червен картон, когато, в момент на раздразнение удари без топка Ибрахим Каш.

По този начин импулсът на домакините бе притъпен и никой от двата тима не успя да се поздрави с гол – 0:0 и много въпросителни около борбата за втората позиция в Група В.

Снимка: uefa.com