Калу резна главата на Ресино, Челси на 1/8 финал

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:48, 22 окт 2009, Автор: , Преглеждания:57

Britain Soccer Champions League

Челси разгроми у дома Атлетико Мадрид с 4:0. По този начин тима на Карло Анчелоти се класира за 1/8 финалите на турнира, 3 кръга преди края на груповата фаза.

Срвщата започна вихрено за домакините, които вкараха още в началото на полувремето, но гола им бе отменен заради засада на Калу. Същият този котдивоарец подчетата заповедта за уволнение на Ресино с двата си гола, които предопределиха и крайният изход на мача. Едва ли треньора на „дюшекчиите“ ще остане на поста.

Калу вкара в 41 минута и с глава 7 минути след началото на втората част. В 69-ата минута Франк Лампард отбеляза третият гол след запазената му марка – бомбен шут извън пеналта. В даденото от Флориан Майер продължение Переа си заби автогол.

Така Челси събра 9 точки и е твърдо на първа позиция, Порто е втори с шест, а Атлетико Мадрид и Апоел разделят третото място с по една точка.

снимка: AP Photo/Лефтерис Питаракис