Спортинг се откъсва, Херта пропада

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
01:11, 23 окт 2009, Автор: , Преглеждания:66

Португалците нанесоха първо поражение на Вентспилс в турнира, докато Хееренвеен задълбочи кризата в Херта.

pedali

Спортинг изтръгна победа като гост на Вентспилс с 2:1 и се утвърди като абсолютен хегемон в Група D, тъй като води убедително в класирането с 9 точки. Хееренвеен очаквано надделя над Херта с 1:0 в Берлин и зае второто място с 4 точки. Вентспилс има 2 и е трети, докато Херта е само с 1 точка, която й определя последната позиция.

Спортинг започна силно срещата и още в първата минута Лиедсон да Силва можеше да открие резултата, но прати топката покрай гредата. Все пак, в 6-ата минута нищо не можеше да спре красивия шут на Мигел Велосо да навести мрежата на домакините – 0:1. Португалците продължиха да изпускат от изгодни позиции, а в 20-ата минута Игор Тсигирлаш бе първият, застрашил вратата на Руи Патрисио. Въпреки положенията и за двата отбора до края на първата част, резултатът остана непроменен.

Евгенис Космаковс и Едгарс Гауракс не можаха да запишат имената си сред голмайсторите в първия четвърт час игра след почивката, но в 65-ата минута Гауракс спечели дузпа за Вентспилс, която бе реализирана от Юрис Лаизанс – 1:1. 5 минути преди края Жоао Мутиньо пренесе трите точки в Лисабон с безпощаден удар от 25 метра.

Голът на Хернан Лосада в 36-ата минута бе достатъчен за минималната победа на Хееренвеен при визитата на Херта. И двата отбора завършиха срещата в намален състав, след като Дарил Янмаат, който замени голмайстора, получи червен картон в 76-ата минута, а в 150-ата секунда на добавеното време Патрик Еберт също бе преждевременно изгонен.