Багдатис срещу Рошю е финала в Стокхолм

Публикувано в: ATP, Тенис
22:41, 24 окт 2009, Автор: , Преглеждания:32

fghf

Станаха ясни финалистите на тенис турнира в шведската столица. Освен за трофея двамата тенисисти ще се борят и за 250 точки за ранглистата и 600 000 евро кеш. Турнирът беше изпълнен с доста изненади и в крайна сметка до финалната фаза стигнаха Маркос Багдатис и Оливие Рошю.

На корта, обаче излезе само Рошю. Багдатис се класира напред без да изиграе полуфиналния си двубой срещу Робин Сьодерлинг. Представителят на домакините реши да прекрати участието си, заради контузия на дясната китка. След това отказване, шансовете на Сьодерлинг за класиране на финалния турнир в Лондон драстично намаляват, тъй като той е само за най-добрите 8 тенисисти.

Оливие Рошю вместо почивка, пък  получи трудната задача да се справи с Томас Белучи от Бразилия. Мачът между двамата беше доста успорван и зрелищен. Общо 8 бяха реализираните пробиви, като първият сет трябваше да се реши в тайбрек. Интересно е да се спомене и броя асове на Белучи - цели 17 срещу скромните 4 на белгиеца. Все пак, броя асове не определя победителя и Рошю спечели срещата с 7-6 (7:4); 4-6; 6-3 за 2 часа и половина игра.