Робин Сьодерлинг все по-близо до титлата в Стокхолм

Публикувано в: ATP, Тенис
01:45, 24 окт 2009, Автор: , Преглеждания:39

Olivier_Rochus_2009_Halle-464x313-custom

Станаха ясни полуфиналните срещи от турнира за мъже в Стокхолм, с награден фонд от 600 000 евро. От поставените на турнира, до четвъртфиналната фаза стигна  само Робин Сьодерлинг, който е първи в схемата.

Тенисистът на домакините и миналогодишен шампион надделя над испанската надежда Гилермо Гарсия-Лопес. В първия сет двамата си размениха по два пробива и напълно логично, предвид зрелището на корта, сета стигна тайбрек. Там по-съобразителен се оказа Сьодерлинг и шведа поведе с 1-0 сета, след 7-4 точки. Втората част, започна по- активно за Гарсия- Лопес, но испанеца така и не се възползва от двете си възможности. Сьодерлинг реализира пробив и за часи 44 минути игра, спечели с 6-4. Съперникът му за място на финала ще е  Маркос Багдатис. Кипърецът отстрани французина Арно Клемен с 6-4; 6-4 за 1 час и 25 минути игра.

Другият полуфиналист е младият бразилец Томас Белучи, който се справи с представителя на домакините Йоаким Йохансон. В първия сет никой от двамата не даде дори възможност за пробив на опонента си и победителят в сета трябваше да се реши в тайбрек. Малко изненадващо,  по-опитния Йохансон или Пим-Пим, както го наричат в Швеция, загуби сета със 7-4 точки. Втората част, Белучи беше решен да покаже на какво е способен и след 35 минути, спечели двубоя при резултат 6-3. В следващата фаза бразилецът играе срещу белгиеца Оливие Рошю (на снимката). В своята четвъртфинална среща, Рошю се наложи с 6-3; 2-6; 6-1 над Ярко Ниеминен от Финландия.