Домо с два гола и асистенция за Херта при драматична победа с 3-2

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
20:32, 5 ное 2009, Автор: , Преглеждания:305

photo_verybig_64128

Валери Домовичийски отбеляза две гола и подаде за един при успеха на Херта с 3-2 при гостуването на холандския Хееренвеен, в среща от „Група D“ на Лига Европа.

Домакините откриха чрез Пападопулос още в третата минута. Българският нападател отбеляза за 1-1 в 21-та минута, след като получи хубав пас от Вихнярек и от около седем метра засече топката в мрежата.Отново благодарение на Пападопулос Хееренвеен поведе в 36-тата минута, след като гърка засече с глава центриране на Асаиди. Вихнярек имаше шанс през първата част да отбележи за берлинчани, но ударът му мина встрани от вратата на Ванденбуше. Отново Пападопулос в заключителните минути не успя да увеличи преднината на своите, след като ударът му с глава бе спасен от Дробни.

Вторият гол на Домовичийски падна в 52-та минута. Вихнярек отне в центъра на терена, напредна и пробва удар, топката попадна в Домовчийски и той обеляза за 2-2. В 60-тата минута удар на българина срещна страничната греда на вратата на Хееренвеен. Вихнярек донесе победата за Херта в заключителните секунди на срещата, след като получи пас от българския нападател и оформи крайното 3-2.

В другата среща от групата Спортинг Лисабон завърши наравно 1-1 с Вентспилс. Гостите откриха в 15-тата минута чрез Замперини, а Салейро седем минути по-късно изравни за домакините от Лисабон.

След този равен Спортинг Лисабон заема първа позиция с 10 точки и се класира в следващата фаза на турнира, Хееренвеен и Херта си разделят второто място с по четири точки, а Вентспилс е последен с едва две.