Мария Рийш спечели слалома в Леви

Публикувано в: Зимни, Ски
23:13, 14 ное 2009, Автор: , Преглеждания:49

2

Мария Рийш от Германия спечели първия слалом за сезона от Световната купа по ски-алпийски дисциплини, във финландския зимен център Леви. Настоящата световната шампионка в тази дисциплина бе най-бърза в първия манш, а във втория бе втора, което бе достатъчно да запази аванса си и да триумфира в крайното подреждане.

Втора само на 8 стотни се нареди носителката на големия кристален глобус за миналата година Линдзи Вон (САЩ), а трета на 1,16 секунди се класира представителката на домакините Таня Путиайнен. Американката бе най-бърза във втория манш, но изоставането на германката бе само 14 стотни и така тя остана на върха заради преднината от 22 стотни от първия манш. Третата Путиайнен, която спечели първото състезание за сезона – гигантския слалом в Зьолден, продължава пък да е начело в генералното класиране вече със 160 точки, пред Рийш – 113 и Вон – 109. С невероятно каране през двата манша се отличи германката Катрина Дьор, която с 50-ти стартов номер успя да заеме седмото място на почти две секунди от Рийш. Стартилата с 51-ви стартов номер Мона Лойзет от Норвегия успя да запише името си след първите 15-сет, заемайки 14-тото място в крайното подреждане, заедно с Ганьо от Канада. Кайлин Ричарсън пък със 70-ти стартов номер записа впечатляващото 23-то място. Последната състезателка в 30-цата е представителката на домакините Кристина Роув, която след второто си спускане записа 1:53,37 достатъчно за 29-тото място в крайното класиране.

Утре на пистата Levi Blacк на старт застават 79 слаломисти, като състезанието ще открие Манфред Мьолг от Италия. Ивица Костелич е с трети стартов номер, а Боде Милър е с 16-ти. Австриеца с български паспорт Килиан Албрех ще стартира с 34-ви номер. Другият български представител Никола Чонгаров ще стартира 76-ти подред. Пожелаваме им успех и дано утре българските ски имат поводи за радост.