Брендън Дженингс наниза 55 точки в коша на Голдън Стейт

Публикувано в: Баскетбол, НБА
14:41, 15 ное 2009, Автор: , Преглеждания:55

act_brandon_jenningsМилуоки Бъкс победи на своя „Брадли Сентър“ Голдън Стейт Уориърс със 129-125 в най-атрактивния мач в НБА днес. Брендън Дженингс (на снимката) направи уникален мач за домакините, вкарвайки 55 точки (личен рекорд).

Гостите започнаха добре мача и водеха след първата четвърт с 30-21 точки. Втората част мина равностойно като „Елените“ успяха да намалят пасива си на осем точки на почивката – 49-57.

Решаваща в мача се оказа третата четвърт, в която Милуоки буквално сгази съперника си и реализира уникалните 43 точки в коша на „Войните“, срещу само 26 получени. Така настъпи и обратът в мача. Последната част беше за Голдън Стейт, но те нямаха сили да стигнат до успеха.

Най-резултатен в мача, както вече стана въпрос беше гардът на Милуоки Брендън Дженингс с 55 точки, а Андрю Богът добави 19. За гостите Монта Елис отбеляза 26 точки, а много добър мач направи резервата Кори Маджет, който вкара 25.

Тази победа бе четвърта поред за Бъкс и тима вече е на четвърто място в Източната конференция. Голдън Стейт пък се намира на 11-ата позиция в Западната.