Девилс срази Кепитълс в дербито на NHL

Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
15:15, 15 ное 2009, Автор: , Преглеждания:35

58915610

Отборът на Ню Джърси Девилс записа осма поредна победа в NHL, след като разби като домакин Вашингтон Кепитълс с 5-2, в дербито на днешния кръг.

Столичани започнаха отлично мача и в първите пет минути успяха да поведат с 2-0, след точни попадения на Томас Флайшман и Мато Перо. В средата на първата третина „Дяволите“ все пак намалиха пасива си след гол на Колин Уайт.

Срещата обаче се реши във втората част, когато Ню Джърси вкара три безответни гола във вратата на Кепитълс. Точни бяха Джейми Лангенбрунър, Зак Парис и Мат Халишък.

В началото на последната част Кори Мърфи реши мача, след като отбеляза пети гол за „Дяволите“. По този начин двата отбора се изравниха на върха на Източната конференция с по 28 точки.