Тест мачове – 13-15 ноември

Публикувано в: Ръгби
15:41, 19 ное 2009, Автор: , Преглеждания:558
Уелс  –  Самоа     17:13

Срещата се игра на „Милениъм стейдиъм“ в Кардиф. Още в първите минути и двата отбора устремно тръгнаха да търсят победата, като до 6-тата минута резултатът вече беше 8:3 след точните удари на Биггар (Уелс) и Фили(Самоа) и есе на Халфпени (Уелс). Последва натиск на отбора от Самоа, но в 17-тата минута след нов наказателен удар Уелс направи преднината си още по-внушителна – 11:3. Полувремето дойде при резултат 11:6.

След почивката Уелс започна силно и увеличи преднината си на 17:6. Мачът вървеше към убедителна победа за уелсците, но Мапусуа (Самоа) хитро пресече пас и необезпокояван от противника премина 70 метра за да отбележи есе с красив плонж. След добавката на Фили резултата вече бе 17:13. При този резултат изпълненият с единоборства, но равностоен двубой приключи.

Дейвид Леми опитва да спре задминаващия го Джеймс Хуук
Дейвид Леми опитва да спре задминаващия го Джеймс Хуук.

Франция  –  Южна Африка  20:13

Франция заслужено би южноафриканците и защити името си на „убийци на гиганти“ (в последните няколко години Франция има впечатляващи победи над най-силните ръгби отбори в света).

След като си размениха по един точен наказателен удар, първи в резултата излезна отбора на Южна Африка чрез Смит, който отбеляза есе след грешка на Франция при изпълнението на тъч. Французите се върнаха веднага в мача след изключително красиво есе, завършено от Винсент Клерк - 8:13. До края на полувремето Франция намали резултата на 11:13. През второто полувреме не се отбелязаха нови есета, а южноафриканците допуснаха много игрови грешки, което даде възможност на Франция да изпълни повече от половин дузина наказателни удари. Въпреки че пропусна повечето от тях, отбелязаните 3 им бяха достатъчни за крайното 20:13.

Браян Хабана губи топката след здрав блокаж на френски състезател.

Италия – Нова Зеландия     6:20

Въпреки загубата, отбора на Италия обра овациите на 77-те хиляди, препълнили митичният „Сан Сиро“ (Милано, Италия). В последните 10 минути от срещата италианците показаха изключителна борбеност и дадоха сериозна заявка за още по-добро представяне на тазгодишното издание на „6-те нации”.

Двубоят се игра на Сан Сиро.
  Мачът се игра на Сан Сиро.

В началото на срещата Италия не позволи на Нова Зеландия да се откъсне напред в резултата като дори поведе, но в средата на първата част есе на Флинн(Нова Зеландия) направи резултата 3:11 в полза на гостите. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 3:14. През втората част Макалистър(Нова Зеландия) отбеляза нови 3 наказателни удара, а шутьора на Италия Гоуер намали резултата на 6:20 11 минути преди края. Въпреки последвалите силни минути за „адзурите“, този резултат се запази  до края на мача.

Въздушен двубой за топката.

Англия – Аржентина  16:9

В нетипичния за отбора лилав цвят, Англия взе важна, но доста измъчена победа срещу изпълнения с контузии отбор на Аржентина. Въпреки победата, зрителите, почти препълнили „Туикънъм“ (Лондон, Англия), останаха разочаровани от ниското темпо на мача.

На 21 ноември, събота, Англия посреща Нова Зеландия, а същия ден Аржентина ще гостува на Уелс в Кардиф.

Джони Уилкинсън открива резултата със ждроб гол.

Ирландия – Австралия     20:20

Браян О’Дрискол остави срещата без победител отбелязвайки есе в последната минута на мача.

Уоалабис(„кенгурата“ – както е известен отбора на Австралия) показаха, че са си взели поука от слабите игри в турнира на „Трите нации“ това лято и бяха с една идея по-бързи от своите противници, но въпреки всичко ирландците имаха последната дума в мача. Полувремето дойде при резултат 6-10 след ранното есе на Митчел (Австралия) в 6-тата минута и точните изстрели на О’Гара (Ирландия) и Гито (Австралия). След почивката зрителите на „Кроук парк“ станаха свидетели на 3 нови есета, дело на Боу (Ирландия, 57-ма минута), Елсъм (Австралия, 62-ра минута) и О’Дрискол (Ирландия, 80-та минута), който зрелищно проби противниковата линия, отбелязвайки есе в стотния си международен мач.

Ронан О’Гара бива блокиран от номер 4 от отбора на Австралия – Джеймс Хоруил.