Десетима от Миньор унижиха Берое

Публикувано в: Берое, Футбол България
21:07, 23 ное 2009, Автор: , Преглеждания:45
Феновете на Миньор има защо да са доволни

Отборът на Миньор (Перник) записа забележителен успех с 3:0 над Берое в последния двубой от 13-я кръг, игран днес на градския стадион в Перник.

Перничани разбиха своя съперник, въпреки че от 19-ата минута докрая играха с човек по-малко. Пламен Крумов бе изгонен за нарушение в наказателното поле, а реферът Ивайло Бозев посочи бялата точка. За щастие на „чуковете“ Георги Андонов от състава на гостите пропусна. До края на първата част гол не падна, като перничани бяха по-дейни и на няколко пъти пропуснаха да отбележат.

През втората част момчетата на Антон Велков продължиха с добрата си игра и стигнаха до попадение. Негов автор бе Горан Янкович с фантастичното си изпълнение за 1:0. В 76-ата минута миньорци събориха тима на Илиан Илиев, като Румен Трифонов вкара за 2:0. Само 4 минути по-късно Горан Янкович вкара втория си гол и направи резултата класически.

След изразителния успех Миньор се изравни по точки с Берое като двата отбора делят 6-ата позиция с по 20 точки.