Лейкърс с нова победа, „Войните“ изненадаха Далас като гости

Публикувано в: Баскетбол, НБА
11:37, 25 ное 2009, Автор: , Преглеждания:29

NBA/

Лос Анджелис Лейкърс постигна четвърта поредна победа в НБА, след като успя да се наложи в собствената си зала „Стейпълс Сентър“ над тима на Ню Йорк Никс със 100-90.

През първата част „Езерняците“ играха много добре и се оттеглиха на почивката с 10 точки аванс (55-45). В третата четвърт срещата бе решена, след като домакините показаха страхотни разигравания и увеличиха аванса си на 21 точки (83-62). В последната част Никс се по-събудиха и спечелиха четвъртината с 28-17, но в крайна сметка загубиха тази среща с 10 точки.

Силен мач за Лейкърс направи звездата на тима Кобе Брайънт, който наниза 34 точки точки в коща на гостите. За Никс резервата Нейт Робинсън се включи добре и завърши срещата с 15 точки и 5 асистенции.

След този успех ЛА Лейкърс продължава да води в Западната конференция с 11 победи и 3 загуби. Ню Йюрк се намира на предпоследно място на Изток с едва три успеха и цели 11 поражения.

Монта Елис

Монта Елис

В друга интересна среща от днес, Далас Маверикс загуби малко изненадващо като домакин от аутсайдера Голдън Стейт Уориърс със 103-111.

Дирк Новицки записа страхотен мач за „Маврите“, но това не помогна особено на отбора му. Немецът направи дабъл-дабъл със воите 28 точки и 10 борби. Силно за Далас игра и влезлият от пейката Джейсън Тери, който добави 21 точки. За „войните“ с основен принос за победата бе Монта Елис, който наниза цели 37 точки. Антъни Мъроу също се показа добра игра, вкарвайки 27.

След тази загуба Далас е четвърти в Западната конференция с 10 победи и 4 загуби. Голдън Стейт пък постигна втора поредна победа и вече има пет, „Войните“ регистрираха и осем поражения, които ги пращат на 12-о място на Запад.