Измъчен успех за тима на Пранди, Градинаров с първа победа

11:41, 7 дек 2009, Автор: , Преглеждания:54
Марко Пископо (снимка: pallavolomodena.com)

Воденият от националния ни селекционер Силвано Пранди тим на Модена спечели драматична победа с 3-2 (18:25, 25:17, 25:22, 21:25, 15:11) като гост на един от аутсайдерите в „Серия А1″ Йога Форли.

С основа заслуга за изстраданата победа на Транкуайлдър Модена бяха Анхел Денис и Дик Коой. Кубинецът, който е с италиански паспорт, заби 19 точки в полето на домакините, а „лалето“ добави още 18. За Форли най-полезен беше немският национал Маркус Поп с 18. Горан Марич реализира 16 точки, а Алберто Касадел 15.

След този измъчен успех отборът на Професора се затвърти на третата позиция с 29 точки. Домакините пък са предпоследни със седем.

IMG_6775

Първа победа през този сезон постигна тима на Пинето, където играе Мирослав Градинаров. Аутсайдерите в „Серия А1″ успяха да се наложат с 3-2 (25:17, 23:25, 23:25, 25:17, 15:11)) у дома срещу отбора на Лорето.

Българинът се появи в игра в края на третия гейм и взе участие в четвъртия и перия. Посрещачът се отчете с две точки от атака и много нисък коефициент на ефективност – едва 25%. Най-резултатен за Пинето бе Освалдо Ернандес, който наниза 24 точки. За гостите от Лорето с 26 се отчете Кристиян Виджиланте.

Въпреки първата си победа, тимът на Градинаров е твърдо на последно място със скромните три точки. Лорето заема 12-ата позиция с 11 точки.