Бурсаспор на Иванков надви Бешикташ

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
22:47, 18 дек 2009, Автор: , Преглеждания:51

ivankov_bursa_alkisСъставът на Бурсаспор, където играе бившият национал Димитър Иванков записа 11-ата си победа в турската Суперлига. Това стана при гостуването на шампиона Бешикташ с 3:2 в първи мач от 17-ия кръг на шампионата.

Юношата на Левски започна срещата като титуляр и изигра поредния си силен мач. Головата сметка за гостите на ст. „Исмет Инюню” откри Опек, който се разписа за 0:1 след центриране на Волкан Шен  в 20-ата минута. След паузата логично домакините натиснаха много сериозно, и в 56-та минута стигнаха до изравняване чрез гол на Нобре, а Бобо даде преднина на домакините за 2:1, след като в 64-ата мин. прониза вратата на Иванков от единайсет метров удар. Тимът на българина реши нещата в своя полза в последните няколко минути. Ергич вкара за 2:2 в 86-ата мин., а Томаш Запоточни смълча трибуните, когато се разписа с удар под гредата на Корчан Челикай за крайното 2:3 във втората минута от добавеното време. С тази победа Бурса събра актив от 35 точки и излезе на първото място във временното класиране, преди изиграването на останалите срещи.