Емил Хегле Свендсен с втора поредна победа в Руполдинг

Публикувано в: Биатлон, Зимни, Избрано
17:37, 16 яну 2010, Автор: , Преглеждания:57

svendsen2

Емил Хегле Свендсен спечели масовия старт на 15 километра, валиден за Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. Това е втора поредна победа за норвежеца след тази в спринта преди два дни. Младият биатлонист направи страхотна стрелба с малокалибреното оръжие и порази всичките 20 мишени, записвайки общо време от 39:19.5 минути. Само на 5.1 секунди, на второ място, остана временният лидер в генералното класиране Евгени Устюгов. Представителят на „сборная“ допусна само една грешка на огневия рубеж и при високите стрелкови стандарти, това му отреди сребърното отличие. Последното място на почетната стълбичка беше завоювано от Симон Едер, който също приключи надпреварата с 19 от 20 точни изстрела. Перфектен в работата си с оръжието беше и четвъртият Арнд Пайфер, като единствено по-бавното бягане не позволи на германеца да се придвижи по-напред. На пето място се класира опитният французин Мартен Фуркад, а шестицата се допълни от феноменалния Оле Ейнар Бьорндален. Именитият норвежец допусна по един пропуск при всяка една от стрелбите от положение „прав“ и това се оказа решаващо за класирането на Оле.

Благодарение на второто си място днес, Евгени Устюгов запази жълтата си фланелка и за следващите стартове в италианския курорт Антхолц-Антерселва следващата седмица. Руснакът събра актив от 412 точки. С 384, на втора позиция, се изкачи Емил Хегле Свендсен, а трети, с 368 пункта, вече е французинът Симон Фуркад.

Венелин Петков. Секция "Волейбол", "Сумо" и "Зимни спортове".