Ню Йорк Айлендърс и Отава Сенатърс мачкат в ранните срещи

Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
00:07, 19 яну 2010, Автор: , Преглеждания:62

Бостън бе прегазен у дома си от „сенаторите“, а „дяволите“ от Ню Джързи не знаеха къде се намират при гостуването си на „островитяните“

59326416

Ню Йорк Айлендърс категорично надигра Ню Джързи Девилс с 4:0 в своя „Наса Колисиум“ и записа четвърта поредна победа в шампионата на НХЛ. С нея столичани вече имат 52 точки и заемат осмо място в Източната конференция, докато „дяволите“ са втори с 65 точки, а поражението бе трето поредно за тях. Айлендърс пък спечелиха шест от последните си седем двубоя и играят най-добрия си хокей от години насам.

В първата третина Айлендърс имаше пълно превъзходство над съперника си и рядко напускаше противниковата половина. Ударите към двамата вратари бяха 18:7 в полза на домакините, а Девилс успяха да наложат нещо като мини-натиск едва в последните пет минути на частта. Тоталната доминация на столичани бе материализирана само на два пъти в началото – с головете на Мулсън в 1:07 и на Стрейт в 3:44 минута. 4:18 преди края на втората част пък Джош Бейли направи 3:0, а 2:23 минути по-късно Мат Мулсън с далечен изстрел оформи крайното 4:0 и реализира 19-ия си гол за сезона.

NHL/

Отава Сенатърс разбиха като гост Бостън Бруинс с 5:1 и се изравниха с днешния си опонент на второто място в Североизточната дивизия с 54 точки – на цели 10 от лидера Бъфало Сейбърс, който по-късно играе с Финикс Кайотис. Това бе пета загуба за Бостън в последните шест мача, а Даниел Алфредсон вкара три гола за Отава във втората си среща, откакто се завърна на ледената площадка след контузия в рамото, която го накара да пропусне 11 мача. Резултатът откри Алекс Ковалев с 12-ия си гол за сезона, който бе последван от хеттрика на Алфредсон – негов девети в кариерата. Джонатан Чийчу стана автор на петото попадение за „сенаторите“, а почетния гол за домакините бе дело на Даниел Пейли в началото на третата част, но то дойде при резултат 0:4.

Снимки: daylife.com