Нигерия се класира напред, Египет с трета победа

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
20:53, 20 яну 2010, Автор: , Преглеждания:69

„Суперорлите“ надиграха Мозамбик с класически резултат, Египет отказа Бенин от четвъртфиналите

nigeriaceleb20100120_350x197

Настоящият носител на Купата на африканските нации Египет победи с 2:0 Бенин и с третата си победа в Група С завърши пределиминационната фаза на турнира като безапелационен лидер с 9 точки. Бенин се нуждаеше от победа и от евентуална загуба на Нигерия срещу Мозамбик, за да се класира на четвъртфиналите, но нито една от тези негови надежди не се реализира. Още в осмата минута Ахмед Ел Мохамаду откри резултата за „фараоните“ с изстрел от 30 метра, който повече приличаше на центриране, но с помощта на вятъра кълбото заблуди стража на „катериците“ Йоан Джидону и влетя в мрежата му. В 23-ата минута Египет стигна до втория си гол, дело на Емад Мотеаб, който довкара избитата от Джидону топка след удар с глава на Ахмед Рауф.

Нигерия се разправи с Мозамбик и спечели с категоричното 3:0 и по този начин събра шест точки, които отредиха на „суперорлите“ второто място в групата и съответно място на четвъртфиналите. Нападателят на Локомотив Москва Питър Одемвинге вкара първия гол за „зелените“ секунди преди края на първото полувреме с шут от границата на наказателното поле. 3 минути след подновяването на играта отново Одемвинге удвои преднината на Нигерия, след като се възползва от центриране на Айегбени Якубу и отблизо простреля стража на Мозамбик Капанко. В 86-ата минута резервата Обафеми Мартинс оформи крайното 3:0 с добавка на париран шут на Джон Оби Микел.