Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
11:51, 28 яну 2010, Автор: , Преглеждания:55

„Патките“ удържаха устрема на „столичани“ в първите два периода, но само толкова

Ducks Capitals Hockey

Вашингтон Кепитълс смаза Анахайм Дъкс с 5:1 като домакин и записа осма поредна победа този сезон, което е и най-дългата поредица от успехи в последните 21 години. Най-резултатният отбор в НХЛ биваше възпиран в първите две части, когато резултатът се държеше 1:1, но в последната третина само за 2:30 минути отбеляза три гола и в крайна сметка оформи разгромния резултат. Кепитълс вече преминаха границата от 200 реализирани попадения, като нито един от останалите тимове няма повече от 175 – това означава, че лидерите на изток бележат средно по 3.83 гола на мач, което е с над половин гол повече от другите и показва, че Вашингтон може да стане най-резултатният състав накрая на първенството в НХЛ след като през 95-96 Питсбърг Пингуинс го направиха.

Александър Овечкин откри резултата за домакините още в 36-ата секунда, но Дъкс се прегрупираха и успяха да изравнят в 11:23 минута на втората третина чрез Дан Секстън. Шаон Морисън направи 2:1 в 1:45 в третата част, Майк Нъбъл се възползва от пас на Овечкин за 3:1 в 2:39, Александър Семин пък матира Жан-Себастиен Гигуер в 4:15 минута – 4:1. Крайният резултат за Вашингтон оформи отново Семин в 11:47 минута и така отборът продължава да води в Източната конференция със 76 точки, докато Анахайм се намира на 12-то място на запад с 55 пункта.

Бъфало Сейбърс прекъснаха серията си от четири поредни загуби и спечелиха дербито на вечерта с Ню Дързи Девилс с 2:1 като домакини след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът бе 1:1, но голкипърът на „кавалеристите“ Раян Милър отрази и двата наказателни удара на противниковия отбор – Зак Парис и Джейми Лангенбрънър се провалиха в опитите си да го преодолеят. За Бъфало точни бяха Джохън Хехт и Джейсън Поминвил, а в редовното време Адам Меър изведе Сейбърс напред в 14:14 минута на първата третина. Браян Ролстън изравни резултата в 14:51 минута на втората част и след нулев трети период и продължения мачът трябваше да се реши с дузпи, в последствие спечелени от домакините.