Златен жокер донесе трета поредна титла на Египет

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
20:15, 31 яну 2010, Автор: , Преглеждания:74

Тимът на Египет спечели за рекорден седми път Купата на Африканските нации, след като надделя във финала с 1-0 над отбора на Гана. В герой за северноафриканската държава се превърна Мохамед Гедо (на снимката), който се разписа пет минути преди края на мача.

Срещата като цяло бе доста скучна за наблюдаване. „Черните звезди“ през целия двубой играеха доста затворено и явно бяха решили да очакват грешка на противника, след която да стигнат до попадение. Защитата на Египет обаче беше на ниво през цялата среща, докато в нападение „фараоните“ не намираха начин да излъжат съперника и да стигнат до сериозни опасности пред Кингстън. Така срещата си отиваше към продължения, докато не дойде 85-ата минута. В нея резервата Гедо направи страхотно двойно подаване със Зидан и остана в чиста позиция, след което последва много точен и красив удара на „златния жокер“ на Хасан Шехата и кълбото влетя в мрежата на Гана. Така нападателят вкара петия си гол в турнира. В следващите минути „черните звезди“ просто нямаха сили за отговор и по този начин Египет напълно заслужено спечели трета поредна Купа на Африканските нации.