Иванков пак вкара на Фенербахче, но тимът му отпада на 1/4 финал

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
00:29, 12 фев 2010, Автор: , Преглеждания:117

Националния вратар на България Димитър Иванков успя да се разпише за пореден път за отбора си Бурсаспор в четвъртфинал за купата на Турция срещу Фенербахче, но това не се оказа достатъчно за отбора му да се класира напред за купата, след като в крайна сметка Дани Гуиса прекърши надеждите на домакините за продължаване напред  след общ резултат от двата мача 4:3 за Фенерите.

Иванков се разписа от дузпа за 2:0 в 33-ата минута, а преди това резултатът бе открит от Иглесиас в 18-ата минута. Третият гол за домакините пък бе дело на Бадахир в 64-ата минута този резултат сочеше към продължения след като предната среща бе завършила с резултат 3:0, но Дани Гуиса попари надеждите на домакините с гол в 90-ата минута. По рано днес и друг отбор в който играе българинат Емил Ангелов (Денизлиспор) отпадна от надпреварата, след тежка загуба в първия мач завършил с резултат 4:1 за Манисаспор (гола на Денизли бе дело на Ангелов) и минимален успех с 1:0 в мача днес.