„Кариоки“ донесоха победата на Славия срещу Астра

Публикувано в: Славия, Футбол България
17:45, 13 фев 2010, Автор: , Преглеждания:47

Жуниньо (снимка: Новспорт)

Тимът на Славия спечели първата си контрола днес, след като надигра с 3-2 румънския Астра Плоещ.

„Белите“ започнаха срещата в състав: Мболи, Ренет, Георгиев, Петков, Н.Петров, Алберони, Илиев, Томаш, Пеев, Жуниньо и Ортега, през втората част в игра влезнаха Тодор Колев и Огнянов.

Румънците успяха да открия резултата в 26-ата минута, след като Ария разпечата вратата на М’Боли. Десет минути по-късно Жуниньо бе съборен в наказателното поле на Астра и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана именно „кариоката“, който се наложи да бие наказателния удар два пъти, защото съдията преби дузпата. Бразилецът обаче беше точен и при двата си изстрела - 1:1. В началото на втората част отново Жуниньо показа страхотните си умения и след точно изпълнение от свободен удар изведе Славия напред в резултата. В 65-ата минута друг бразилец – Алберони, направи преднината на „белите“ по-голяма, след като закачи центриране на Пеев. До края на срещата румънците успяха да намалят резултата след попадение от дузпа на Стратила.