Челси на 1/4 финал след разходка срещу Кардиф

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:16, 13 фев 2010, Автор: , Преглеждания:52

Челси се класира на 1/4 финал за FA CUP след лека победа с 4:1 над представителя на Чемпиъншип Кардиф. В редиците на „сините“ личеше липсата на Чех, Анелка, Деко и капитана Тери.

Дидие Дрогба даде мечтано начало за своите, извеждайки ги още във 2-та минута. Последваха куп пропуски пред вратата на гостите. Балак, Дрогба и Лампард можеха да удвоят резултата. Вместо това уелският отбор изравни в 34-та минута чрез Майкъл Чопра. Той засече топката с глава. В самия край на полувремето пък Алекс пропусна да изведе Челси напред, след като ударът му с глава беше отразен с вещина от стража на гостите.

През второто полувреме лондончани започнаха с очакван натиск. Това донесе нужният резултат в 51-та минута, когато Балак се записа сред голмайсторите. Интригата в мача свърши в сюблимната за някой 69-та минута, когато намиращия рядко място в състава Даниел Стъридж вкара за 3:1. Кардиф от своя страна се опита да затрудни противника си, но разликата в класите бе осезаема. С изключения на няколко анемични и неточни удара през второто полувреме, гостите не се отчетоха с нищо. Пет минути преди края пък Калу оформи крайният резултат. Подобно на Чопра, той също бе точен след удар с глава.