Левски с победа в последната си контрола в Кипър

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
17:13, 15 фев 2010, Автор: , Преглеждания:45

Левски надви Слован Либерец с 2:1 в последна си контрола от лагера в Кипър.

В 12-та минута Александър Александров изведе Миро Антонов сам срещу вратаря и нападателят вместо да стреля , подаде на Жоазиньо, който на празна врата намери мрежата за 1:0. Две минути по-късно отново Кривия пусна чудесен пас и даде възможност на Жо да стреля от чиста позиция. В 20-та минута Дивиш пробва ефектно да прехвърли Петков. Опитът на нападателя обаче, се оказа доста неефективен и коженото кълбо прелетя над горната греда на сините. В 37-а минута бе извършено нарушение срещу Антонов на около 30 метра от вратата на чехите. При изпълнението Александров  пусна леко топката към Сърмов, който с мощен удар я прати в ъгъла, в който бе застанал вратарят за 2:0. Две минути по-късно играчите на Слован намалиха резултата след изпълнение на фаул. Топката бе центрирана в наказателното поле на сините, Петков боксира, но коженото кълбо се озова в краката на Деймек, който стреля за 2:1.

Втората част предложи далеч по-малко емоции на около 100-те зрители на този двубой. В 64-ата Александров изведе Антонов на страхотна позиция, но нападателят бе изпреварен от стража на Слован. 180 секунди по-късно отново Кривия даде начало на опасно нападение за Левски, след като изведе Жоазиньо на лявото крило, бразилецът центрира остро, но Миро Антонов не успя да засече през няколко чешки бранители. В заключителните минути играчите на Слован упражниха натиск към вратата на шампионите в търсене на изравнителен гол, но в крайна сметка левскарите удържаха крехката си преднина и се поздравиха с победата.