Лиеж постави стандарта за Ред Бул

Публикувано в: Лига Европа, Футбол Свят
22:50, 18 фев 2010, Автор: , Преглеждания:37
Витцел запази шансовете на Стандарт с двата си гола

В изключително красив и драматичен мач  Стандарт Лиеж нанесе първа загуба на Ред Бул Залцбург в тазгодишното издание на Лига Европа. Белгийците надделяха с 3:2 след като губеха с два гола.

Марк Янко даде атомно начало за  австрийския тим още в 4-та минута. Аксел Витцел и Мбокани пропуснаха да изравнят от чисти положения за гол, докато Швенто отправи топовен изстрел от 30 метра за гостите, но стража на домакините отрази блестящо. В 42-та минута Витцел пропусна нова изгодна позиция за гол, а в даденото продължение Янко вкара нов гол за гостите.
Този гол видимо успокои възпитаниците на Хууб Стевенс и те снижиха оборотите.

Стандарт пък от своя страна излезе пределно мобилизирани през втората част и започнаха да нижат положение след положение пред вратата на Ред Бул. В 66-та минута най-накрая Витцел успя да отбележи гoл. При това от дузпа. В 80-та пък Де Камарго даде надежди за пълен обрат с изравнителен гол. Австрийският тим бе в нокаут и Витцел вкара само две минути след изравнителния гол. До края на мача пък имаше време и Швеглер да получи червен картон, след като бе декориран за втори път в жълт цвят. Така реванша ще се очаква с огромен интерес.

Стандарт Лиеж – Ред Бул Залцбург 3:2