Инфарктна победа за Винъс в четвъртфиналите в Акапулко

Публикувано в: WTA, Тенис
11:42, 26 фев 2010, Автор: , Преглеждания:35

Винъс Уилямс си осигури място на полуфиналите на турнира в Акапулко (Мексико) с награден фонд 220 000 долара, след като доста се поизмъчи срещу квалификантката Лаура Пус Тио, но все пак стигна до успеха с 4-6; 6-3; 7-5.

Винъс започна добре мача и водеше с 4-3, но допусна испанката да и направи 11 поредни точки, с което да стигне до победата в първия сет с 6-4. Във втората част Уилямс показа голямата си класа и спечели безпроблемно с 6-3. Истинската драма настъпи в третия, когато Тио поведе с 5-1 срещу Винъс и беше много близо до сензационна победа. Американката обаче показа силния си дух и воля за успех, който толкова години я задържа сред най-големите в женския тенис. С шест поредни спечелени гейма Уилямс се класира за полуфиналите след два часа и 20 минути.

За място на финала поставената под номер 1, която защитава титлата си от миналата година, ще се изправи срещу Едина Галовиц. Румънката надделя в четвъртфиналния си двубой над Шарън Фишман със 7-5; 6-2 в мач пълен с пробиви. Галовиц записа цели осем, а канадката пет.

Другата полуфинална двойка ще бъде между номер 5 Карла Суарес Наваро и номер 8 Полона Херцог. Испанката елеминира в доста интересен четвъртфинал поставената под номер 3 Хисела Дулко след успех с 6-1; 7-6(4). Словенката пък игра само един сет, който спечели с 6-4, но във втория при 0-1 съперничката и Агнес Шавай, втора в схемата, се отказа заради болки в левия адуктор.

Основната схема на турнира в Акапулко може да видите тук.