Иванков с гол, Бурса все по близо до титла

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
18:47, 14 мар 2010, Автор: , Преглеждания:56

Вече отказалият се от националния отбор по футбол на България Димитър Иванков вкара гол от дузпа за победата на неговия Бурсаспор с 2:0 над Манисаспор в мач от турската Супер Лига. Българският страж се разписа в последната минута от първото полувреме, след като Бурак Йозсарач спъна Али Тандоан в наказателното поле. Това беше негово 39-то попадение и е само на един от Хорхе Кампос и на два от Рене Игита. Вторият гол вкара Ердоан в последната минута от мача.

След тази лесна победа отборът на Иванков Бурса се доближиха до турската шампионска титла. Бурса е на първо място с 52 точки, а на второ е Галатасарай. Също така Бурса очаква служебна победа и нови три точки от миналия мач с Диарбекирспор, тъй като бе прекратен поради хулигански прояви.

В следващия кръг Бурса среща Анкараспор.