Левски – Ловчен е финалът в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
00:55, 14 апр 2010, Автор: , Преглеждания:34

снимка: BulgarianBasket

Баскетболистите на Левски спечелиха „българския“ полуфинал в Балканската лига срещу Евроинс Черно море с 91-76 и по този начин се класираха за финала в четвъртък, когато ще се изправят срещу тима на Ловчен.

Срещата започна много силно за варненци, които въпреки че на практика бяха гости в този двубой, тръгнаха със самочувствие. Момчетата на Даниел Димитров дори поведоха със седем точки – 23-16 след три поредни тройки, но „сините“ намалиха до 20-23. През втората четвърт Левски успя да изравни резултата, дори на моменти имаше преднина. При 31-30 за софиянци, „моряците“ направиха серия от седем поредни точки и поведоха с 37-31. До почивката обаче разликата бе стопена само на един пункт – 40-39 за Черно море.

В началото на второто полувреме звездата на домакините Аарън Харпър превключи оборотите и не спираше да бележи. Така момчетата на Тити Папазов поведоха с 49-46. До края на тази част Левски имаше пълно премимущество и завърши при резултат 62-52. Лошата новина за варненци бе, че в последната минута за пет лични нарушения напусна най-добрия играч на тима до този момент – Гари Уеър. Последната четвърт общо взето бе само за протокола, тъй като гостите нямаха сили за обрат. В крайна сметка „сините“ спечелиха мача с 91-76 и така се класираха на финала.

Най-резултатен за победителите стана американецът Доналд Коул, който вкара 21 точки, а освен това хвана и 6 борби. Аарън Харпър пък завърши с 20 и 5 асистенции. Капитанът на Левски Стефан Георгиев се отчете с „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 16 борби, а брат му Златин вкара 11 точки.

За отбора на Евроинс Черно море петима състезатели завършиха с двуцифрен точков актив. Най-много за тима си отбелязаха младока Васил Кьосев и Симеон Ценов – по 17 точки. Гари Уеър завърши с 15 и 6 борби, а с по 10 пункта приключиха Димитър Мираковски и Александър Янев.

На финала на Балканската лига в четвъртък от 17:30 часа Левски ще се изправи срещу черногорския Ловчен, който спечели първия полуфинал срещу Фени Индустри с 81-74.