Историческа титла за Левски в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
20:27, 15 апр 2010, Автор: , Преглеждания:41

снимка: Levskibasket.com

След като преди малко повече от месец спечели турнира за Купата на България, тази вечер Левски спечели втори трофей през този сезон. Пред около 2000 зрители в зала „Универсиада“ “сините“ надвиха черногорския Ловчен със 77-65 и стана шампион на Балканската лига. Успехът е първи международен в цялата история на мъжкия баскетбол на софиянци.

Мачът започна доста нервно за момчетата на Тити Папазов и след няколко непредизвикани грешки гостите дръпнаха с 2-8. Постепенно Левски изравни играта и логично отборите се оттеглиха при 18-18 в края на първата четвърт. Срещата продължи да се развива равностойно и през вторите десет минути, като отличния процент стрелба от тройката държеше черногорците близо до българите. След точно изпълнен наказателен удар от страна на Доналд Коул, „сините“ се оттеглиха на почивка при 39-35 в своя полза.

Баскетболистите на Тити започнаха пределно мобилизирано третата четвърт и водени от Аарън Харпър и Стефан Георгиев – Торо, българите спечелиха частта с 21-11, и по този начин решиха мача в своя полза. В последната част срещата се доиграваше, като интригата беше с каква разлика Левски ще бие. В крайна сметка столична взега мача със 77-65.

Най- резултатен за победителите бе Аарън Харпър с 22 точки, по 14 добавиха капитана Стефан Георгиев и другия американец Доналд Коул. За символичните домакини от Ловчен с 23 завърши резервата Дублевич, 15 вкара Дамян Кандич, който обаче се контузи и през второто полувреме не се появи в игра.