Бурса с труден успех, Иванков докосва титлата

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят
23:42, 16 апр 2010, Автор: , Преглеждания:45

В мач от 31-ия кръг на турската Супер Лига отбора на Бурсаспор успя да се наложи трудно с 2:0 над гостуващият Газиантепспор. Победата донесе Шен с две попадение през двете части на мача.

Срещата започна по-добре за домакините, който търсеха отбелязване на бърз гол. Това обаче не се случи толкова лесно и чак в даденото от съдията продължение на първото полувреме Шен откри резултата. Българският екс национал пък  изигра поредният си много силен мач и с чудесни намеси през първата част не позволи на гостите да изненадат тимът му.  Шен пък продължи да създава неприятности за Газиантеп и 10 минути преди края на двубоя оформи за крайното 2:0. Малко преди последният съдийски сигнал Иванков успя да парира чудесен изстрел.

Така само три кръга преди края Бурса заемат първото място с актив от 68 точки. Втори в подреждането са Фенербахче със седем точки и два мача по-малко. Газиантепспор пък заемат 10-то място с относително скромните 38 точки.