Пушката на финал в Иран

12:03, 4 май 2010, Автор: , Преглеждания:67

Съставът на Сайпа с Евгени Иванов в състава, спечели сладка победа като домакин срещу Дамаш с 3-2 (25-21; 19-25; 25-20; 29-31; 15-10) гейма и по този начин се класира за финала на  иранското волейболно първенство. За гостите много силни изяви имаха Данаил Милушев и Мирослав Градинаров, но те не стигнаха за нещо повече от достойна загуба.

В другия полуфинал шампионът Пейкан също постигна много труден успех, след като надви с 3-2 (25-12; 23-25; 18-25; 25-22; 17-15) състава на Калех. За тима от Амол Смилен Мляков игра на обичайното си високо ниво, но неговия отбор не съумя да поднесе сензацията.

Така в битка за титлата в Иран ще се изправят отборите  на Сайпа и Пейкан, докато Дамаш и Калех ще спорят за бронзовите медали.

Междувременно националът Методи Ананиев и тимът му Петрошими претърпяха болезнена загуба като домакини с 2-3  (25-23; 20-25; 23-25; 25-15; 11-15) гейма от състава Банк Кешаварзи в среща за определяне на местата от пето до осмо.