Утрехт с победа, въпросителните в Юпилер Лига остават

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
00:13, 7 май 2010, Автор: , Преглеждания:73

Съставът на Утрехт се наложи с 3-1 над Грьонинген в първи плейофен мач от холандската Ередивизие за определяне на последния участник в Лига Европа. Така почти сигурно си осигури участие на финала. Там тимът ще се изправи срещу победителя от мача между Рода и Херaклес, завършил 1-1.

Само за две минути – между 22-та и 23-тата минута, с голове на Ван Фолсвинкел и Асаре, отборът на Утрехт дръпна с два гола. Пет минутки преди края на полувремето Матавц върна едно попадение за Грьонинген, но автогол на Гранквист в последната минута на двубоя оформи крайното 3-1.

В другата среща за деня Рода поведе с гол на Юнкер в 37-та минута, но изравнителното попадение на Дост в 77-та минута остави всичко да се реши в реванша.

В холандската Юпилер Лига битката за двете квоти, даващи право на участие в холандския елит останаха доста отворени. Го Ахед Ийгълс се наложи с 2-0 над Камбуур, докато другите два тима в този поток – тези на Айндховен и Вилем II завършиха с победа на първодивизионния тим с 2-1 след обрат.

Цволе пък допусна минимална загуба при домакинството си на Екселсиор, докато Хелмонд излъга с 2-1 Спарта Ротердам.