Левски отива на финал в НБЛ!

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
19:59, 15 май 2010, Автор: , Преглеждания:59

снимка: BulgarianBasket

Левски е първият финалист в баскетболното ни първенство. Тази вечер „сините“ надвиха Балкан като гости със 78-68 и си осигуриха място в спора за титлата.

Домакините стартираха ударно срещата и успяха да дръпнат с 12-3. Левски постепенно успя да намери верния ритъм и да намали изоставането си, но след нова серия от 7-2, момчетата на Петър Клечков водеха с 21-14 след първите десет минути. През втората част играта на приливи и отливи продължи. Всеки от двата отбора имаше своите силни и слаби моменти. В крайна сметка с 5 поредни точки в последната минута Левски скъси изоставането си до 38-41 на полувремето.

Балкан отново влезе максимално мобилизиран и успя да дръпне с 51-40 само за броени минути. Носителите на Купата на България за пореден пъти се върнаха в мача и след добри отигравания на Аарън Харпър намали до 53-52. В крайна сметка резултатът бе 64-63 в полза на „зелените“ преди старта на финалната четвърт. В нея на полето имаше само един отбор – Левски. Възползвайки се максимално от грешките на домакините „сините“ допуснаха едва 4 точки, като съумяха да отбележат 15 и да измъкнат победата в мача и да затворят серията.

За победителите Аарън Харпър бе над всички с 31 точки и 11 борби, Донълд Коул и Георги Чековски добавиха по 12 пункта. За домакините Иван Лилов вкара 22, а Данчо Бозов добави 12.