Иванков шампион на Турция!

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Турция, Футбол Свят
22:31, 16 май 2010, Автор: , Преглеждания:125

Бившият български национален страж Димитър Иванков и неговият Бурсаспор направиха немислимото, спечелвайки титлата на Турция след много драматичен последен кръг в Суперлигата. Тимът на Бурса спечели домакинството си на Бешикташ с 2-1, докато Фенербахче се издъни на свой терен срещу Трабзонспор, завършвайки наравно 1-1. По този начин „зелено-белите“ стигнаха до първата титла в своята история.

В дербито срещу Бешикташ Митко Иванков започна като титуляр, а неговият отбор поведе още в 21-ата минута, след като Серкан бе изведен сам срещу Рющю и подаде към свободния Батала, който на празна врата нямаше проблем да отбележи. Минута преди почивката защитникът на „орлите“ Ибрахим Тораман засече едно центриране в собствената си врата, увеличавайки аванса на Бурсаспор. Три минути преди края на мача бранителят се поправи, след като успя да се разпише за 1-2. До повече попадения обаче не се стигна и по този начин „зелено-белите“ стигнаха до своята историческа титла.

Разбира се голям принос за това имат и играчите на Трабзонспор, които успяха да спрат Фенербахче на „Кадъкьой“, завършвайки наравно 1-1. „Фенерите“ откриха резултата в 15-ата минута след гол на испанския национал Дани Гуиса, но осем минути по-късно Бурак изравни. До края на срещата истанбулския тим натисна своя опонент, но така и не съумя да отбележи ново попадение. По този начин „червено-сините“ се превърнаха в истинска черна котка за Фенербахче, след като преди десетина дни победиха отбора на Кристоф Даум във финала за Купата на Турция.