Мърфис показаха висок дух в приятелския ръгби турнир

Публикувано в: Избрано, Ръгби
22:18, 16 май 2010, Автор: , Преглеждания:772

Дъждът не уплаши ентусиастите от приятелския турнир по ръгби 15 състоял се вчера следобед на стадиона на РК „Локомотив“ на територията на бившия ЖП завод в столицата. Домакините от Мърфис Мисфитс имаха за съперници чуждестранните формации на Ей Ник Стагс от Кипър и Лондон Айриш Аматьорс от Обединеното Кралство. Изиграха се три много хубави и приятни за окото двубои, като освен противниковите играчи и проливния дъжд, предизвикателства пред ръгбистите бяха малко порасналата трева на иначе неравния терен. Въпреки лекото стъписване и може би културен шок, който гостите  изпитаха, те набързо се окопитиха и влезнаха в ритъм, отдавайки се изцяло на играта.

В първата среща формацията на Лондон Айриш Аматьори (в зелени екипи) състояща се от доста old boys момчета, несъмнено бивши професионалисти, така и от малко свежа кръв успяха да победят с лекота отбора на британските военни от базата край Фамагуста, Кипър гордо наричащи себе си Ей Ник Стагс, които въпреки подкрепата от шумната си агитката  не успяха да се справят с най-сериозния им проблем в мача – изпития с тонове алкохол в петък вечер. Нещо повече – поради сериозен махмурлук „жълто-черните“ момчета от Стагс имаха нужда от попълване на техните редици от играчи. Мърфис се прояви, като щедър домакин и изпрати Стефан Хранов в техния отбор, като последния се върна пет години назад във времето, когато на международния турнир за 15-ци в Ихтиман той отново се вля в редиците на Стагс. Освен това и Лондон Айриш изпрати малко подкрепление от играчи, докато няколко младежи трениращи в НСА също получиха шанс да се докажат в кипърския отбор. Въпреки това Ай Ник Стагс не успя да даде сериозен отпор на „зелените“ от Лондон и загуби мача с 5:27 точки, като „военните“ се отчетоха с едно есе, докато технически проблем накрая им попречи да запишат и второ. Мачът се игра под непрестанен дъжд, като по-добре на терена в тази среща стоеше отбора от Лондон, който показа добра преса и атомно нападение, като през 80 процента от мача „жълто-черните“ бяха натикани в тяхната си половина.

Във втория двубой среща си дадоха домакините от Мърфис и Ей Ник Стагс, които нямаха време за почивка и директно се включиха във втория мач. Още от първите минути надъханите домакини вдигнаха темпото на игра, възползвайки се от умората в редиците на „елените“ и забиха красиви есета. Капитана на „военните“ се опита да стегне редиците си на почивката, но въпреки пламенната си реч есетата в полза на Мърфис следваха едно след друго. В крайна сметка срещата завърши при резултат 29:0 точки в полза на Мисфитс, чийто редици бяха подсилени и от играчи на Меркурий. Есета за Мърфис записаха Калоян Пишманов отчел се с две, докато Мишо Танчев, Коце Димитров и Стефан Антонов реализираха по едно, като Сашо Петров успя да оползотвори и две добавки.  Някъде тук слънцето се усмихна, а тревата на терена бе красиво отъпкана, като предстоеше последната битка в този приятелски турнир.

Нещо, като финал се оказа последния сблъсък, в който отпочиналите Лондон Айриш Аматьорс срещнаха загрелите домакините от Мърфис, които бяха готови да схрускат „зелените“ си опоненти. Все пак умората си каза дума и по свежия отбор в първите минути беше този на Лондон Айриш, който в самото начало постигна две бързи есета. Момчетата от Мисфитс обаче бързо успяха да реагират и не след дълго върнаха едно есе, като определено бяха по-добрия отбор на терена в този момент. Миг невнимание в редиците на „черно-зелените“ в защита обаче доведе до постигане на ново есе в полза на гостите от Кипър. След почивката домакините бяха по-мотивирания отбор и след красива и борбена игра успяха да направят обрат в мача, след като записаха три есета и една добавка. Всъщност пропуските от допълнителните удари не позволиха на Мърфис да натрупат повече точки в актива си. В последните минути на срещата Лондон Айриш се вдигна на щурм и буквално в последната си атака успя да запише есе и да изравни резултата, но добавката бе пропусната. Така при резултат 22:22 точки завърши тази толкова интересна и вълнуваща среща. За домакините три есета постигна Михаил Танчев, докато Стефан Дойчев реазлизира едно, като една добавка бе вкарана и от Дани Цветанов.

Въпреки, че този турнир имаше неофициален характер домакините от Мърфис успяха с по-добра точкова разлика да завършат на първото място, което е сериозен успех за момчетата в „зелено-черно“. След края на мачовете директно на терена се състоя първа част от третото полувреме, като освен лека почерпка с бира имаше кратки, но много емоционални слова от Aнди (Мърфис) и представители на другите два отбора, като за най-добрите играчи от отборите имаше по една бутилка уиски дарено от представителя на Лондон Айриш. Всъщност Лондон Айриш Аматьорс се оказаха много добри гости, като подариха на няколко юноши чисто нови хубави екипи на първия си отбор състезаващ се в Гинес Премиершип, които доставиха огромно удоволствие на момчетата, чиито лица грейнаха. Освен това част от старата си екипировка, лондончани дариха на скромните домакини от Мърфис, която те да могат да използват по време на тренировките си. Така по този чудесен и много човечен начин завърши приятелския турнир по ръгби организиран от Мърфис.

През следващите две съботи нови две битки очакват „черно-зелените“. На 22-ри май Мърфис се изправят на стадиона в Бистрица срещу уелсците от Benllech Clwb Rygbi, а седмица по-късно идват Merlins Invitational XV. Rugby is source!!!