Румънка спря Пиронкова във Варшава

Публикувано в: WTA, БГ Тенис, Избрано, Тенис
18:38, 20 май 2010, Автор: , Преглеждания:42

Цвети Пиронкова (снимка: Adam Nurkiewicz MEDIASPORT)

Най-добрата тенисистка на България Цветана Пиронкова отпадна в 1/4 финалите на силния турнир във Варшава ($600,000), след като загуби от защитаващата своята титла Александра Дюлгеру. Румънката надделя над пловдивчанката с 6-4; 7-5.

Първата част бе много равностойна и в първите осем гейма така и не се стигна до пробиви, въпреки че и двете тенисистки имаха възможност за това. В деветия гейм на практика сетът приключи, тъй като румънката поведе с 40-0, Цвети спаси трите брейкбола, но след това в крайна сметка допусна да бъде пробита. Дюлгеру затвърди своя брейк и след час игра взе първия сет с 6-4.

Втората част започна много силно за Цвети, която след ранен пробив поведе с 3-0. Румънката обаче вдигна оборотите и успя да върне брейка и да изравни за 3-3. Пиронкова отново дръпна с един пробив и при 5-3 имаше възможност да спечели сета, тъй като сервисът бе нейн. Българката обаче не издържа на напрежението, загуби сервисгейма си и впоследствие се предаде психически и загуби мача след 5-7.

С класирането си за четвъртфиналите в полската столица Цветана Пиронкова си заработи $15,100 от наградния фонд и 140 точки за ранглистата на WTA. Така първата ни ракета най-вероятно ще се изкачи с около 20 места по-напред в класацията.

Дюлгеру пък записа 11 поредна победа във Варшава и продължава успешно да защитава своята титла от миналата година. В спор за място на финала румънката ще се изправи срещу На Ли от Китай, която срази безпроблемно италианката Сара Ерани с 6-2; 6-1.

Междувременно поставената под номер 1 в турнира Каролин Вожняцки също напусна надпреварата, след като получи поредната си контузия в последно време. Датчанката загуби първия сет срещу китайката Дзе Джън с 3-6, но преди започването на втория се отказа и по този начин номер 5 се класира за полуфиналите. Там тя ще се изправи срещу победителката от мача между Альона Бондаренко и Грета Арн.