Блекпул се класира за Премиършип след инфарктна победа над Кардиф

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
21:38, 22 май 2010, Автор: , Преглеждания:76

Отборът на Блекпул се класира за Премиършип, след като във финалния бараж спечели над Кардиф с оспорваното 3-2. Двубоят беше интересен само през първите 45 минути, като втората част на двубоя няма да се запомни с нищо.

Микаел Чопра откри резултата за Кардиф в 9-та минута, когато футболистът беше изведен сам срещу вратаря. Само 4 минути по-късно обаче Блекпул изравни, след като Адам от пряк свободен удар простреля смъртоносно противниковата врата. Ледли направи 1-2 в 37-та минута, но Греъм Тейлър-Флетчър възстанови числовото статукво в 40-та минута.

В 45-та минута Браян Омерол се превърна в герой за своя тим, когато успя да вкара трети гол за Блекпул. Една минута по-късно съдията отмени гол на Кардиф. Решението на арбитъра беше посрещнато бурно, но безуспешно. Така завърши първото полувреме.

През вторите 45 минути до гол не се стигна и така Блекпул стигна до крайния успех.

Така Пуул ще играе догодина във Премиършип, най-силното първенство на света.