„Ла Фурия“ измъкна труден успех

Публикувано в: Избрано
22:30, 29 май 2010, Автор: , Преглеждания:56

В приятелски двубой от подготовката на Испания за световното първенство в ЮАР следващия месец „иберийците“ се наложиха над Саuдитска Арабия с 3-2.

В началото на срещата играта вървеше равностойно и накъсано заради голямото количество фаулове. В 9-та минута Султан Ал Нумари пропусна добра възможност за своя тим, след като Андрес Иниеста блокира негов шут.

Натискът на арабите обаче се засили и в 17-та минута Осама Хаусави с глава простреля смъртоносно вратата на Касияс. За гола асистира Абдох Аутев.

Само 14 минути обаче бяха нужни на испанците да се върнат в мача – новото попълнение на Барселона Давид Вия заби дежурния си гол в мрежата на съперника.

До края на полувремето до нещо друго интересно не се стигна и така двата отбора се разделиха на почивката при равен резултат.

Втората част започна също като първата – равностойна игра от двата тима с единични удари и към двете врати.

В 58-та минута „Ла Фурия“ взе нещата в свои ръце, като отбеляза второ попадение, дело на Шави Алонсо.

Личеше си, че Саудитска Арабия няма да се предаде лесно и в 74-та минута футболистите на източната държава възстановиха равенството на числовото табло – Султан Ал Нумари опита шанса си от границата на наказателното поле и сполучи.

Едва в 91-та минута момчетата на Висенте Дел Боске съумяха да стигнат до успеха. Тогава резервата Фернандо Йоренте успя да вкара с глава след центриране от корнер на Шаби Алонсо.

След тази контрола Испания продължава подготовката си за световното. Полуостровната държава е една от фаворитите за титлата на това първенство.