Юношите на Англия почнаха с победа на Европейското

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
23:12, 18 юли 2010, Автор: , Преглеждания:54

Франция смачка Холандия в друг мач от Група А

Сребърните медалисти от миналата година Англия стартираха с труден успех с 3:2 над връстниците си от Австрия на Европейското първенство за юноши във Франция. Франк Ноубъл вкара два гола за победителите, които бяха изправени пред угрозата да допуснат обрат, но в крайна сметка съумяха да стигнат до трите точки.

Англичаните успяха да поведат в резултата с първата си сериозна атака към противника, като Ноубъл се възползва от неубедително изчистване на Емир Дилавер в 13-ата минута, за да отбележи. Вторият гол за „Трите лъва“ отново бе дело на Ноубъл и отново дойде след грешка в ариегарда на опонентите им – този път Михаел Шимпелсбергер не бе внимателен и резултатът стана 0:2 в 29-ата минута. До края на полувремето и двата отбора уцелиха греда след изпълнение на преки свободни удари – Диън Парът за островитяните и Алаба за австрийците. Алаба обаче успя да се разпише шест минути след почивката и да намали пасива на отбора си, но само 120 секунди по-късно Крус възстанови разликата с точен изстрел – 1:3. Тройнер вкара последния гол в мача за 2:3, а до края австрийците можеха да изравнят, но така и не стигнаха до ново попадение.

В друг мач от Група А Франция разгроми Холандия с 4:1 и окупира върха. Какута откри резултата за невръстните „петли“ в 20-ата минута, а Бакамбу удвои аванса им в 37-ата. Кабрал върна интригата 10 минути след подновяването на играта, но Мартинс Инди си вкара автогол и отново изведе Франция напред с две попадения в 84-ата минута. В последните секунди на добавеното време пък Бакамбу се разписа за втори път в срещата и оформи крайното 4:1.