Франция разнебити Австрия, Англия отстъпи на Холандия на Европейското до 19 години

Публикувано в: Футбол Свят
22:01, 21 юли 2010, Автор: , Преглеждания:83

Завършиха вторите срещи от група А на младежкото европейско първенство по футбол до 19 години.

В тях младите наследници на Копа, Фонтен и Кантона успяха да разгромят връстниците си от Австрия с 5:0, докато „луковици“ на лалетата излъгаха подрастващата генерация на „трите лъва“ с минималното 1:0.

Франция постигна втора поредна победа и еднолично оглави група А с шест спечелени точки. Младите петли наложиха от самото начало териториален превес над своите противници, като след няколко добри атаки крилото  Антони Гризман откри резултата в 19-та минута на мача. Oстаналите голове паднаха след почивката, като Гризман в 73-та минута вкара второто си попадение в срещата, докато резервите Александър Лаказет (66-та, 83-та) и Енцо Реал (80-та) оформиха разгромната победа.

В пряк спор за второто място „лалетата“ успяха да надделеят над младите англичани с ранен гол дело на Стивън Бергхуис в 6-та минута на срещата. Това бяха първите три точки спечелени от Холандия на тези финали, като с тази си победа „лалетата“ имат отлични шансове за второто място, тъй като в последната си среща ще се изправят срещу аутсайдерите от Австрия и при едва евентуална победа се заковават твърдо  на втората позиция.

снимки:uefa.com