1-1 в „българското“ дерби между Бурса и Борусия

Публикувано в: Българи в чужбина, Германия, Турция, Футбол Свят
21:59, 21 юли 2010, Автор: , Преглеждания:49

Бурсаспор с Димитър Иванков и Борусия Дортмунд с Димитър Рангелов не успяха да се победят в контрола, завършвайки 1-1.

Немците имаха териториално приемущество през първата част, но ударите на Кел и Щийперман бяха блокирани от Димитър Иванков. В 44-тата минута пък, противно на логиката, шампионите на Турция стигнаха до гол чрез Юлдирим след контратака. Само десет минутки по-рано нов техен гол бе отменен поради засада.

През втората част „жълто-черните“ излезнаха с почти коренно променен състав и Димитър Рангелов се появи в игра. Българският национал се отличи с един пропуск в края на двубоя, а на два пъти същото стори новопривлеченият Кавага. Изравнителното попадение бе дело на Марсел Шмелцер, след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. За турските шампион бившият национален страж Димитър Иванков взе участие през първата част.