Работнички, Тетекс, Елфсборг, Зестафони, ОФК Белград и Карпати продължават да мечтаят в Лига Европа

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
00:06, 23 юли 2010, Автор: , Преглеждания:91

Една част от срещите реванши от втория предварителен кръг на Лига Европа останаха в историята, предоставяйки на феновете от всички кътчета на Европа поредна порция от футболна тръпка и драма.

Македонският Работнички успя да удържи напъните на арменските си съперници от Мика, при гостуването си в Ереван, бранейки с всички сили скъпоценната си преднина от един гол постигната в първата среща. В крайна сметка западните ни съседи успяха да удържат нулевото реми, и като награда за упоритоста си другата седмица в третия предварителен кръг ще се изправят срещу английския колос Ливърпул.

Друг македонски тим – Тетекс също успя да се класира напред, след като победи у дома на „Филип II Арена“ в Скопие латвийците от Вентспилс с 3:1. Гостите имаха малшанса още в 15-та минута да си отбележат ефектен автогол дело на защитника Евгени Постников. В 34-та минута Димче Ристевски удвои преднината на македонците, а двадесет минути по-късно Глигоровски заби последния пирон в ковчега на гостите. Все пак латвийците успяха да върнат един гол десет минути преди края на срещата чрез Безпаловс, но за повече нямаха време.

Противник на Тетекс в следващата фаза на елиминациите ще бъде шведския отбор Елфсборг. Елфсборг успя да се справи със съпротивата на молдовския Искра-Стал, и като гост с минималното 1:0 и с общ резултат от 3:1  продължа напред. Единственият гол на стадион „Шериф“ в Тираспол падна в 60-та минута, като негов автор бе нападателя Стефан Ишизаки.

Белоруският Торпедо от Жодино не успя да се справи със сърбите от ОФК Белград, въпреки удобното 2:2 получено преди седмица  в Сърбия. Днес на добре познатия ни градски стадион в Борисов, домакините от Торпедо имаха своите шансове за успех, но в решителния момент отсъпиха на своя по-опитен опонент. Скъпоценият гол за гостите отбеляза защитника Иван Кецойевич в 67-та минута. В третия кръг сърбите от ОФК ще имат сериозен съперник в лицето на титулования турски отбор Галатасарай.

Банска Бистрица не успя да заличи преднината от три гола на грузинците от Зестафони получена в първата среща играна в Кавказ, като силите на словаците стигнаха само за минималното 1:0 в реванша на своя земя. Въпреки по-добрата си игра и ранния отбелязан гол още в 28-та минута дело на  Дурис, домакините от Банска Бистрица неуспяха да пречупят докрай коравите си гости, като на няколко пъти отлични намеси имаше и грузинския вратар Роин Квашвадзе. В следващата фаза съперник на Зестафони ще бъде украинския Карпати от Лвов.

Украинците от героичния град Лвов не срещнаха проблеми при домакинството си на КР Рейкявик побеждавайки го отново този път с 3:2. Два бързи гола на Жендо в 2-та и Федетски в 25-та дадоха конфортна преднина на домакините, които решиха да до играят мача спокойно. Гостите от ледения остров обаче нанесоха своя удар през второто полувреме, като между 61-та и 65-та на два пъти Финбогасон огорчи вратаря на домакините Витали Руденко. Това явно постресна отбора на Карпати и след само четири минути в 69-та Борис Баранец вкара победния гол в срещата. С общ резултат от 6:2 напред продължават украинците.