Анна Чакветадзе с осма титла в кариерата си след разгромна победа на финала в Порторож

Публикувано в: WTA, Тенис
01:26, 26 юли 2010, Автор: , Преглеждания:56

Анна Чакветадзе показа невероятно силно желание за победа днес

Рускинята Анна Чакветадзе спечели нова титла в кариерата си след двегодишна суша. На финала на турнира на хард в Порторож (Словения), който е с награден фонд от $220 000, красавицата от Москва бе напълно убедителна и разгроми шведката Йохана Ларсон за малко повече от час с резултат 6:1, 6:2.

През 2007 година Чакветадзе беше в първата петица в света, но в последните две години настъпи спад във формата й и тя изпадна от първата стотица. Със спечелената осма титла в кариерата си днес, обаче, 23-годишната рускиня показа, че пак навлиза във форма и отново ще представлява сила в женския тенис. По пътя си към титлата тя победи Екатерина Макарова (спечелила турнира на трева в Ийстбърн), Сара Ерани (номер 4 в схемата), шестата поставена – Вера Душевина от Русия, а на полуфиналите снощи се наложи над местната звезда Полона Херцог.

Щастливата победителка раздава автографи след победата си на финала

Двубоят започна равностойно, като и двете тенисистки спечелиха първите си сервис-геймове. При резултат 1:1 в първия сет последва невероятно силна серия на Анна, която показа класата си. Със своя агресивен стил на игра от основната линия тя спечели много ефектни точки, търсейки линиите по корта. Объркаността в действията на Ларсон беше пълна и тя загуби 5 поредни гейма. Така Чакветадзе поведе убедително в резултата с 6:1 над участващата за първи път на финал в кариерата си шведка.

Вторият сет не бе по-различен от първия. Тенденцията в развитието на мача се запази, след като Ларсон направи много непредизвикани грешки и не съумя да затрудни опонентката си. Опитната рускиня реализира пробив в третия гейм на сета и отново поведе в геймовете. Отличната игра на Чакветадзе в следващите минути продължи и резултатът набъбна на 5:1 с още един пробив. Шведката удължи престоя си във финалния двубой с един гейм, но след ефектните форхенди на Чакветадзе двубоят приключи твърде бързо с конфузния резултат 6:1, 6:2.

С триумфа си в Порторож Анна Чакветадзе си осигури 280 точки за ранглистата на WTA и $37 000 от наградния фонд. Изненадващата финалистка в турнира Йохана Ларсон се задоволи с $19 000 и 200 точки.