Слабо начало и силен край за Монтанес и Гаске в Гщаад

Публикувано в: ATP, Тенис
23:03, 28 юли 2010, Автор: , Преглеждания:32

Алберт Монтанес е на четвъртфинал в Гщаад

Поставеният под номер 4 Алберт Монтанес се класира без особени проблеми за 1/4 финалите на турнира в Гщаад (€ 398,250), макар че даде цял сет на своя съперник Андреас Хайдер-Маурер, но след това направи обрат и в крайна сметка спечели с 36 61 60.

Така в следващия етап на надпреварата в Швейцария испанецът ще се изправи срещу шампиона от 2006 година и номер 7 в схемата Ришар Гаске. Французинът премина леко в осминафиналите, след като преодоля Даниел Брандс с 67(5) 63 60.

Място сред четвъртфиналистите намери и Даниел Химено-Травер, който успя да отстрани друг немец – Андреас Бек, след като го надви в два сета със 75 64.

Така в следващата той ще очаква победителя от срещата между Игор Андреев и Марко Чудинели, която бе прекратена заради затъмнение при равен резултат, след като първо руснака взе откриващият сет с 63. След това пък швейцарецът изравни след тайбрек спечелен с 8-6 точки. В решителната трета част двамата отново стигнаха до тайбрек, който обаче ще се доиграе утре.