Рой Ходжсън стартира с победа мениджърството си в Ливърпул

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
00:35, 30 юли 2010, Автор: , Преглеждания:73

Успешен старт в официална среща начело на Ливърпул записа Рой Ходжсън, побеждавайки като гост македонския Работнички с 2:0. На култовия за западната ни съседка стадион „Филип II“  в Скопие, гостите от Мърсисайд не срещнаха кой знае каква съпротива от страна на домакините и след два гола на Н’Гог по един за всяко от двете полувремената си осигуриха комфортен аванс преди срещата реванш на „Анфийлд“ след седмица.

Предвид класата и името на противника си – Рой Ходжсън пусна интересен състав, в който дебют направи  сръбският национал Милан Йованович, който обаче не впечатли особено с играта си. В 17-ата минута вратарятна домакините Богатинов излезе неразчетено и позволи на Н’Гог отблизо да открие резултата в срещата. В 59-ата отново френският нападател се възползва от добра асистенция на младока Мартин Кели и сложи точка на спора в срещата оформяйки крайното 2:0 в полза на Ливърпул. За домакините с добра игра се отчетоха бразилците Вандеир и Зе Карлош, които се опитаха да тормозят отбраната на гостите, но ударите им бяха спасени от Кавалери.

РАБОТНИЧКИ: Богатинов, Белица, Секуловски (44-та Адем), Димовски, Лопеш, Зе Карлош (57-та Мойсов), Тодоровски, Силва, Глигоров, Туневски (78-та Петковски), Вандеир
ЛИВЪРПУЛ: Кавалиери, Кели, Шкъртел, Кириякос, Агер (72-та Дерби), Спиъринг, Акуилани (83-та Дала Вале), Л. Лейва, Йованович, Н’Гог, Амоо (84-та Еклестън)